logo
zaciatokTitulka, HomeArchiv noviniek, archiveGaléria, GalleryEpizody, EpisodesVidea, VideoHerci, ActorsLinksDownloads, DownloadForumKontakt, contact

1. séria   |   2. séria   |   3. séria   |   4. séria
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
3_1 Aftermath

Trey sa po postrelení Marissou ocitol v kóme. Právnici chcú zvaliť vinu na Ryana. Bol už trestaný a predpokladajú, že Marissa ho chce len chrániť. Kirsten sa v liečebni pomaly zotavuje a začína prichádzať na dôvody svojej závislosti. Jej liečenie sa končí, no ona sa bojí odísť domov. Julie chce zvaliť vinu na Ryana, aby nemala Marissa problémy. Trey sa po Ryanovej návšteve v nemocnici preberie. To hneď využije Julie, ktorá mu ponúkne peniaze za to, že potvrdí vinu Ryana. Trey s tým súhlasí. Ryan sa pokúša utiecť na lodi spoločne s Marissou, Summer a Sethom, no nestihnú to. Ryan sa ocitá vo väzení a nemôže pochopiť, prečo mu to Trey urobil. Marissa navštívila Treya a ten sa jej nakoniec priznal o tom, čo Julie urobila. Trey zmenil výpoveď a Ryan je opäť voľný. Neskôr Trey utiekol z nemocnice a odišiel do Las Vegas.
3_2 The Shape Of Things To Come

Začína sa nový školský rok. Julie zistila, že sa rodičia žiakov zo školy búria a podpisujú petíciu za odvolanie Ryana a Marissy. Julie má strach aby Marissu nevyhodili a žiada Sandyho aby s tým niečo urobil. Jimmy má dlžoby a to je dôvodom, prečo sa vrátil k Julie. Potrebuje len jej peniaze a preto sa musia dať opäť dokopy. Škola sa nakoniec rozhodla vyhodiť len Marissu. Kirsten je už z liečenia prepustená, no má strach z návratu domov a tak ide na chatu spoločne s Charlotte, ktorú spoznala na liečení. V skutočnosti však Charlotte potajme popíja a snaží sa len odlúčiť Kirsten od rodiny. Julie chce vyriešiť Marissine vylúčenie samozrejme peniazmi a tie požaduje od Jimmyho. Ten tak musí požičať ďalšie peniaze, keďže sa Julie ešte nedostala k dedičstvu po Calebovi. Ryan a Marissa zašli za školským poradcom, aby prehodnotil svoje rozhodnutie. Ten im však nedáva žiadnu šancu. Summer sa ujala usporiadania karnevalu, ktorý vyšiel výborne až na to, že naňho prišiel školský poradca. Prišiel tam pod zámienkou, že vyženie Marissu zo školského karnevalu, no v skutočnosti mu šlo len o vyprovokovanie Ryana. Ten mu veľmi ľahko podľahol a zasadil mu tvrdú ranu. Týmto činom si tak Ryan zabezpečil vylúčenie podobne ako Marissa.
3_3 The End Of Innocence

Ryan aj Marissa sú vyhodený zo školy a ich rodinám sa to vôbec nepáči. Sandi a aj Julie chcú aby si dali na určitý čas pauzu, pokiaľ všetko okolo streľby neprehrmí. Kirsten je neustále pod tlakom Charlotte. Tá chce v skutočnosti získať od Kirsten peniaze na fiktívnu investíciu. Julie a Jimmi sa rozhodli, že spoločne začnú nový život na Havaji. To však nevyhovuje Marisse, keďže by sa tým odlúčila s Ryanom. Ryan sa ich vzťah snaží zachrániť a preto prosí Sandyho o pomoc. Ten súhlasí s jej ubytovaním u nich. Charlotte sa snaží Kirsten presvedčiť, aby na čítanie Calebovho závetu nešla, no tá sa nenechá Charlottou zmanipulovať. Na čítaní závetu sa všetci dozvedia, že Caleb bol v skutočnosti na mizine. Jimmy má tak problém so splatením svojich dlhov a Kirsten sa bojí otvoriť list, ktorý jej Caleb poslal pred smrťou. Obáva sa, že zomrel kvôli ich hádke, ktorú mali predtým. Ryan a Marissa strávia spolu rozlúčkovú noc na pláži, no na ďalší deň ich zobudí telefonát Jimmyho, ktorého zbili kvôli nezaplateným dlhom. Ten sa nakoniec rozhodol utiecť a svadba s Julie tak padá, podobne ako aj sťahovanie na Havaj. Kirsten sa nakoniec vrátila po dvoch týždňoch domov a rozhodla sa prečítať si list od Caleba spoločne so Sandym. Nakoniec sa dozvie, že sa jej Caleb ospravedlnil za všetko, čo jej spôsobil. Setha pristihol výchovný poradca Dean Hess pri vracaní kulís, ktoré použili pri Ryanovom rozlúčkovom večere s Marissou. Vylúčeniu sa vyhol, no neutiekol dvojmesačným stretnutiam po škole.
3_4 The Last Waltz

Marissa nastupuje na novú štátnu školu. Neočakáva ju vrelé privítanie, no neskôr si nachádza akúsi miestnu obdobu „Ryana, Marissy a Setha“ v podaní Johnyho, Casey a Chilliho priamo na svojej novej škole. Spolu sa veľmi rýchlo spriatelia a všetko je zrazu oveľa jednoduchšie. Charlotte pozve Kirsten na stretnutie, na ktorom sa z nej snažila vymámiť peniaze na fiktívnu investíciu. Tá jej však povie, že žiadne peniaze po Calebovi nezdedila a Carlotte tak zneistie a pomaly vycúva, aby si mohla všetko ešte raz premyslieť. Marissa má neustále problémy s konfrontáciou novej školy a Ryana. Neustále mu zatajuje všetko čo robí a to vyvoláva neustále problémy. Dom Julie je zabavený kvôli dlžobám a Julie sa tak nútene presťahovala do malého bytu. Summer sa podarí vytvoriť obrovskú diskotéku, no všetku slávu si na seba prebrala Taylor. Summer sa to nepáči a následne sa jej podarí nachytať Taylor ako sa bozkáva s Deanom Hessom výchovným poradcom.
3_5 The Perfect Storm

Dean Hess pridal Ryanovi do jeho školského spisu správu, v ktorej písal o jeho patologicko-násilníckom správaní, čo mu zatvára dvere na lepšie školy a zároveň aj pokračovanie štúdia na vysokej škole. Summer sa rozhodla, že sa Taylor pomstí a chce u nej vyvolať závisť. Oklame ju, že videla Hessa s iným dievčaťom, čo okamžite vyvolá hádku medzi Hessom a Taylor. Summer, Seth a Ryan sa spoločne so Sandym a Kirsten vybrali na trh vysokých škôl, na ktorom sa jednotlivé školy snažia prezentovať a získať nových študentov. Nanešťastie tam príde aj Hess a chce Ryana vyhodiť. V tom mu zabráni Sandy, no Hessovi to nestačí a vyhráža sa, že Ryana na žiadnu vysokú školu nepríjmu. Ryan si to vypočuje a v zlosti miestnosť opustí. Ryan sa rozhodne, že mu je dokončenie štúdia na strednej škole zbytočné, keďže sa na výšku vďaka Hessovi nikdy nedostane. Našiel si prostredníctvom Johnyho prácu na rybárskej lodi a chce definitívne skončiť so štúdiom. Ryan žiada Sandyho aby ukončil poručníctvo. Sandy súhlasí, no v skutočnosti očakáva, že to Ryan nakoniec vzdá. Zatiaľ sa Summer snaží dať Hessa a Taylor opäť dokopy, aby ich mohli so Sethom nachytať. Plán sa im podarí a vďaka Sandyho rozhovoru s Hessom o vzťahu so študentkou je Ryan prijatý opäť na školu. Ryan sa však rozhodol odísť na more a jediná osoba, ktorá ho môže zastaviť je Marissa. Tá mu vynadá, že je ako jej otec, ktorý stále len uteká a nikdy nič nerieši. To nakoniec Ryana presvedčí k návratu domov.

3_6 The Swells
Začína sa opäť školský deň na Harbore tentokrát už aj pre Ryana. Taylor si opäť pripravila ďalšiu zo svojich školských akcií. Dokonca sa Taylor vysmieva aj jej matka, ktorá hovorí, že si musí ľudí uväzniť v telocvični, keďže nemá žiadnych priateľov. Vzťah Ryana a Marissy treba opäť vrátiť do pôvodného stavu, no táto akcia im v tom bráni. Zároveň má Marissa so svojimi novými priateľmi zo školy slávnosť vítania prvých vĺn a tak opäť nemôžu byť spolu. Medzi Marissou a Johnym je veľmi dobrý vzťah a Summer ich začína podozrievať, že je tam aj niečo viac ako iba obyčajné priateľstvo. Dokonca zavolá Ryana, aby to vyriešil, no keď dôjde, Johny je už zo svojou priateľkou a tak k ničomu nedôjde. Neskôr sa však všetci stanú svedkom nevery Johnyho priateľky čo ešte viac zlepší vzťahy medzi ním a Ryanom. Julie príde na podvod Charlotte, ktorá chce na charitatívnej akcii spreneveriť peniaze a tá jej ponúkne spoluprácu. Akcia Tylor nevyšla a všetci žiaci sa začínajú búriť. Zachráni ju Seth, ktorý chce ako odplatu pripísanie Ryana a Summer na prezenčnú listinu, keďže večierok nestihli. Nakoniec sa Summer podarí dôjsť na večierok, no Tylor ju nepustí, keďže si chce nechať Setha pre seba.

3_7 The Anger Management

Volchok s ktorým podviedla Casei Johnyho žiada odvetu za Ryanov úder, čo môže Ryanovi spôsobiť opäť ďalšie problémy. Julie prijala ponuku Charlotte s podvodom na dobročinnej akcii kvôli svojím finančným problémom. Tylor záčina rozhadzovať siete, aby sa jej podarilo odtrhnúť Setha od Summer. Ponúkla mu dokonca možnosť organizovania vianočného večierka. Volchok sa neustále snaží provokáciou vyvolávať bitku, no Ryanovi sa mu darí odolávať. Pre zvládanie svojho hnevu si zohnal boxerský mech a svoju zlosť si vybíja na ňom. Sandy sa chopil vedenia Calebovej spoločnosti a pomaly sa tak dostáva do tajov podnikania. Charlotte v skutočnosti nemieni dať Julie ani korunu a spoločne so svojím kumpánom plánuje utiecť. Marissa už neznesie provokácie Volchoka a podplatila ho svojimi hodinkami za 400 dolárov. Ten to spočiatku príjme, no neskôr si to rozmyslí a Marissu unesie. Medzi Setha a Summe Tylor zaťala hlboko a dochádza medzi nimi k neustálym problémom. Julie sa rozhodla odstúpiť od dohody s Charlotte, no tá sa jej vyhráža, že ju udá. Julie sa nakoniec podraí Charlotte oklamať tým, že všetky peniaze adresovala národnej nadácii, čím ich ochráni pred Charlotte. Volchok po únose kontaktuje Ryana a žiada odplatu. Ryan sa však rozhodne vyriešiť všetko psychologicky a pred Volchokom hraje svoje pomätenie čím ho úplne odstraší a ku žiadnemu konfliktu nedôjde.

3_8 The Game Plan

Seth, Summer a Ryan sa rozhodujú na akú vysokú školu pôjdu, čo sa však netýka Marissy a preto jej tieto rozhovory vadia. Marissa je rozhodnutá nikam neísť hlavne kvôli financiám a konfliktu s Treyom. Kirsten je prekvapená z odchodu Charlotte bez rozlúčky. Ryan a Johny sa rozhodli Marissu presvedčiť, aby šla na výšku, ale ona o ich starosti neprejavuje záujem a nepáči sa jej ani ich nátlak. Marissa sa nakoniec rozhodne na školu predsa ísť, no do cesty sa jej postaví esej, v ktorej má vysvetliť, čo sa skutočne stalo medzi ňou a Treyom a prečo musela strieľať. Julie nemala peniaze na platenie nájmu a preto sa musela presťahovať do karavanu, kde si ju všimla aj Kirsten. Tá jej ponúkla spoločnú prácu na časopise, no keď sa Julie prizná o pripravovanom podvode na benefičnom večierku, Kirsten naštve a všetko tak padá. Marissa chce zabudnúť na vysokú školu a radšej šla s Johnym a Chillim na súťaž v surfovaní. Keď sa to dozvie Ryan, vytočí ho to a odchádza za Marissou, aby ju presvedčil. Marissa ho však nepočúva a pri jeho odchode nešťastne zrazí auto Johnyho, ktorý bežal za Ryanom. Summer sa rozhodla, že opustí Setha, keďže chcú ísť obaja študovať na opačné konce krajiny. Povie Tylor, že jej ho prenecháva, no tá je tým natoľko zaskočená, až nakoniec nájde pre Summer školu neďaleko Sethovej. Johny sa pomaly zotavuje v nemocnici a vzťah medzi Kirsten a Julie sa dáva taktiež na rovinu. Keď Marissa vidí, ako Johny v nemocnici bojuje a nechce sa vzdať svojho surfovania, presvedčí ju to, že sa nemá vzdávať ani ona a obaja s Ryanom sa rozhodnú, že pôjdu na vysokú školu.

3_9 The Disconnect

Johnyho už prepustili z nemocnice a Marissa sa chopila úlohy pomocníka. Všemožne sa mu snaží pomáhať, aby sa mohol čo najskôr zaradiť do normálneho života. Summer zistila, že keď sa trochu posnaží, vie v škole získať oveľa lepšie známky. Napadlo jej, že na sebe trochu zapracuje a dostane sa na rovnakú vysokú školu ako Seth. Ryan dostal príležitosť pracovať v Sandyho firme. Marissa sa o Johnyho neustále stará, čo Johny nevydrží a žiada Summer, aby ju od neho nejako dostala. Johny v skutočnosti k Marisse cíti oveľa viac ako priateľstvo a nechce aby to nejako pokazil. Julie sa vôbec nesústredí na jej spoluprácu vo firme s Kirsten a neustále sa necháva rozptyľovať. Seth sa začína báť, že ho Summer v škole tromfne. Math Sandyho spolupracovník zobral Ryana na striptíz, namiesto toho aby spoločne pripravovali projekt, ktorý majú prezentovať na ďalší ďeň. Math chcel zobrať Ryana do baru na menšie rozptýlenie, no jemu sa to vôbec nepozdávalo a celý večer myslel len na prácu. Marissa zatiaľ trávi večer spoločne s Johnym. Seth a Summer sa dozvedia, že z ich školi pôjde na univerzitu iba jeden žiak a tak medzi nimi začína vojna. Nakoniec sa však uzmieria a začnú spolupracovať. Johny v spánku začne rozprávať o tom, že Marissu miluje, čo si vypočuje aj Marissa a je tým trochu zaskočená. Keď Math pokazí prezentáciu na dôležitej schôdzke, Sandy ho prepustí, no neskôr sa to všetko vysvetlí a všetko sa vráti do normálnych koľají.

3_10 The Chrissmukkah Bar Mitz - Vahkkah

Do Newportu prichádzajú ďalšie Vianoce. Partia sa rozhodla kúpiť vianočný stromček Johnymu, no ten ich radosť skazí, keď im prezradí, že kvôli slabej poistke ho nebudú operovať. Rozhodnú sa, že peniaze získajú usporiadaním Bar Mitz - vahkkah pre Ryana. Johnymu sa však žiadna charita nepáči. Marissa si večer všimne Johnyho pri reštaurácii a všimne si, ako odovzdáva peniaze neznámemu mužovi. Ten však všetko popiera a odmieta sa o tom baviť. Z Ryanovej Bar Mitz - vahkkah sa Johny snaží nenápadne vytratiť, no všimne si toho Ryan. Rozhodne sa ho sledovať a zistí, že Johny chcel prepadnúť obchod. Podarí sa mu to prekaziť a spoločne sa vrátia na oslavu. Ryan ho presvedčí, že nie je hanba prijať pomoc od priateľov, s čím Johny nakoniec súhlasí.

3_11 The Safe Harbor

Zimné prázdniny sa skončili a prichádza posledný semester, kedy môžu byť spolu. Ryan, Seth a Summer sa rozhodli uskutočniť akciu „Zachráňme Marissu“, ktorej úlohou je dostať Marissu naspäť na školu. Johny je už po operácii a tiež sa mu začína posledný semester v škole. Podarilo sa mu opäť nadviazať kontakt so svojim klubom a ostáva mu len prejsť testami u lekára. Ryanovi sa podarí zlákať Sandyho na Marissinu obhajobu a ten je touto akciou nadšený. Neskôr Sandy však zistí, že predsedom komisie bude sudca, ktorý ho neznáša. Taktiež aj matka Tylor je v dozornej rade a ako iniciátorka vylúčenia Marissy je taktiež proti jej návratu. Julie sa spriatelila s otcom Summer a začínajú si veľmi dobre rozumieť. Johnymu tímový lekár neschváli účasť na súťaži, čo ho úplne rozhádže. Narussa taktiež začína pochybovať či sa vôbec chce vrátiť na starú školu. Ryanovi sa tieto úvahy nepáčia a zájde za Johnym aby Marissu presvedčil. Johny sa nakoniec rozhodne spoločne s Chillim oklamať Marissu o ich odchode na súťaž v surfovaní a tá im naletí. Na rade sa vďaka dobrej práci Sandyho podarí získať súhlas s jej návratom a tak sú pre Marissu na súkromnej škole dvere opäť otvorené.

3_12 The Sister Act

Kaitlin Cooperová, sestra Marissy a dcéra Julie prišla do Newportu. Cooperovci Marissa, Julie a Kaitlin sú tak opäť pokope. Pred Julie je tak ťažká úloha zoznámiť Kaitlin s novým domovom v karavane. Kirsten dostala prvú zákazku od Tylorininej matky, ktorá žiada rande s otcom Summer. Chilly nakoniec prezradí Marisse, ako je to s ich turnajom v surfovaní. Marissina sestra zasa nezaháľa a snaží sa spriateliť s Johnym. Kaitlin utiekla pred chalanom, ktorý ju neustále obťažuje, no ten sa nevzdáva a prišiel za ňou aj do Newportu. Toto je vysvetlenie od Kaitlin, no v skutočnosti prišiel po peniaze, ktoré ukradla. Summer nechce aby sa Tylor stala jej sestrou a preto sa snaží rozvíjajúci sa vzťah Tylorinej matky a jej otca všemožne zastaviť, čo sa jej aj nakoniec podarí. Po malom večierku na počesť otvorenia firmy Julie a Kirsten požiada Marissa Johnyho, aby odviezol Kaitlin domov. Ten s tým súhlasí, no uprostred cesty ho Kaitlin požiada aby zastavil a následne sa uprostred noci rozbehne do mora.

3_13 The Pot Stirrer

Seth aj Summer dostali pozvánky na pohovor pre prijatie na vysokú školu. Sandy spoločne s Mathom prezentujú svoj prvý projekt. Kaitlin a Johny začali spolu chodiť a o svojom vzťahu zatiaľ nikomu nič nepovedali. Medzi Julie a otcom Summer sa tiež začína rozvíjať vzťah. Seth sa po rokoch túžby odísť z domu začína obávať, či to v skutočnosti chce. Kaitlin si neustále myslí, že musí bojovať s Marissou. Celý život vyrastala v jej tieni a teraz to začína pociťovať opäť. Kaitlin sa rozhodne Marissu vyviesť z miery a preto vyrazí do baru spoločne s Johnym aj keď vie, že tam má byť Marissa. Keď prídu do konfrontácie s Marissou, Kaitlin konečne pociťuje, že mohla niečo Marisse zobrať. Johny nakoniec váha o jeho vzťahu s Kaitlin, keďže ešte stále miluje Marissu. Summerin otec ponúkne Julie možnosť usporiadať oslavu narodenín Kaitly v jeho dome, na ktoré Julie úplne zabudla. Kaitlin pre Setha distribuuje marihuanu, vďaka ktorej sa snaží Seth zabudnúť na stres z pohovoru. Odhalí ho Ryan a osobne ho odvedie na pohovor. Seth však nakoniec do miestnosti nevstúpi, utečie a opäť skončí s marihuanou v izbe.
3_14 The Cliffhanger

Seth má problém priznať sa o tom, že nebol na pohovore. Marissa má zasa ťažkosti s tým, že nevie, koho vlastne v skutočnosti miluje. Má Ryana, no neustále myslí aj na Kaitlin, ktorá chodí s Johnym. Kaitlin o jej náklonnosti k Johnymu povie aj Ryanovi, čím vyvolá medzi oboma hádku a nedôveru. Johny nakoniec naberie odvahu a vyzná lásku Marisse. Tá je tým zaskočená ale nakoniec ho odmietne. Summer sa na študijnom oddelení dozvie, že Seth na žiadnom pohovore nebol. Summer si to so Sethom nakoniec vyrozpráva, no Seth sa aj potom utápa chvíľkami samoty spoločne s marihuanou. Summerin otec sa nakoniec zaľúbi do Julie a vyzná jej lásku. Kaitlin sa vybrala spoločne s Johnym na súkromnú oslavu v dvojici na pláž. Johny sa opije a začne liezť na útes. Kaitlin je vystrašená a volá o pomoc Ryana a Marissu. Johny ich však vôbec nepočúva a po nešťastnom pošmyknutí padá z útesu.
3_15 The Heavy Lifting

Johny utrpel po páde z útesu ťažké zranenia hlavy, ktorým nakoniec v nemocnici podľahol. Všetci sú tým čo sa stalo znechutený a pripravujú sa na pohreb a poslednú rozlúčku s Johnym. Do Newportu prišla aj Johnyho sesternica, ktorá priniesla Johnyho valentínsky darček pre Marissu. Marissa ostala úplne zaskočená a opäť jej hlavou začínajú blúdiť myšlienky o Johnym. Pre Johnyho usporiadali rozlúčku na pláži, aby boli s ním všetci na mieste, ktoré tak miloval. Seth a Sandy na Valentína kúpili darčeky svojím polovičkám, no nešťastnou náhodou si zamenia tašky. Kirsten tak dostane darček určený pre Summer a tá zasa nočnú bielizeň určenú pre Kirsten. Kaitlin sa rozhodla nakoniec spoločne so svojím priateľom Justinom odísť naspäť do školy. Na valentínskej slávnosti konečne vyzná Summerin otec lásku Julie. Marissa neustále myslí len na Johnyho, čím vznika medzi ňou a Ryanom napätie a Ryan sa začína oveľa viac venovať Johnyho sesternici.

3_16 The Road Warrior

Polícia má podozrenie, že smrť Johnyho nemusela byť náhoda. Podozrievajú hlavne Marissu. Julie sa s otcom Summer tajne stretáva a Summer má zatiaľ strach o otca, lebo si myslí, že sa dlho do noci umára v práci. Ryan pomáha Johnyho sesternici pri vybavovaní problémov, ktoré vznikli po Johnyho smrti. Ryan tak začína zanedbávať Marissu a naštval aj Volchoka, ktorý mal o Johnyho sesternicu záujem. Tylor zistí, že Julie chodí s otcom Summer a hneď to prezradí aj Summer. Následne sa aj samotná Summer presvedčí, že je to pravda, keď pristihne svojho otca spoločne s Julie na golfe. Marissa sa opäť morí v spomienkach po vypočutí políciou. Nakoniec však polícia pre nedostatok dôkazov usúdi, že predsa to bola len nehoda. Ryan spoločne s Johnyho sesternicou, navštívia otca Johnyho, aby ho požiadali o vyplatenie dlhovaných alimentov. Johnyho otec si však nenechá prikazovať a Ryana zmláti. Ryan sa však nevzdal a zašiel za ním opäť. Podarí sa mu prehovoriť ho a Johnyho matka tak bude mať peniaze na splácanie hypotéky. Zatiaľ sa Volchok chce pomstiť Ryanovi a na pláži chce nalákať Marissu na fľašu s alkoholom.

3_17 The Journey

Ryan bude mať čoskoro 18 narodeniny a všetci pripravujú malú oslavu. Kirsten chce na oslavu dostať aj niekoho z Ryanovej rodiny. Ryan a Marissa sa vzájomne ignorujú po rozchode a nerozprávajú sa ani ako priatelia. Summer chce dať oboch opäť dohromady. Julie sa neustále potajme stretáva s otcom Summer a zoficiálnenie vzťahu stále oddaľujú. Summer objaví lístky na plavbu zaľúbencov a nechce aby to jej otec urobil rýchlo a bez rozváženia. Summer nachytá Julie v ich dome a povie jej, že objavila lístky a o všetkom vie. Sandy našiel Ryanovu matku, ktorú chcel pozvať na oslavu, no tá je vo väzení. Volchok neustále sleduje Marissu. Ryan zvažuje, či má pozvať Marissu na oslavu alebo má na ňu definitívne zabudnúť. Marissa zašla za Volchokom a našla ho v dome, ktorý v minulosti podpálili s Ryanom. Od spomienok jej príde zle a odpadne. Postará sa o ňu Volchok, ktorý ju odvezie domov. Sandymu sa podarí Ryanovu mamu dostať z väzenia, no tá utečie a nechá pre Ryana len list, ktorý Sandy odovzdá Ryanovi na oslave. Na oslavu zašla aj Marissa, no pred vstupom si to nakoniec rozmyslela a odišla. Na oslavu prišla aj sesternica Johnyho Sadie, no tá na rozdiel od Marissy nezutekala. Marisa nakoniec zavolá Volchoka na pláž, kde sa spolu opijú.

3_18 The Undertow

Trey poslal Ryanovi angličák, ako darček k narodenínám. Na začiatku sa tomu Ryano odmietal viac venovať, no neskôr neustále premýšľal len nad Treyom. Sandymu sa vyhráža lekárska rada, že pokiaľ nevyhodí Matha, tak žiadnu nemocnicu stavať nebude. Sethovi sa podrí prejsť pohovorom a vďaka nemu bude môcť študovať na rovnakej škole ako Summer. Tá to chce osláviť, a jej cieľom je pripraviť pre Setha krásnu noc. Krásna noc však vďaka Sethovi skončí len pri sledovaní animovanej trilógie. Volchok sa začal o Marissu zaujímať, neustále za ňou dochádza, no tá oňho nemá záujem. Tylor pripraví pre Setha a Summer sexuologickú poradňu, no celá poradňa skončí bez akéhokoľvek úspechu. Tylor sa odmieta vzdať a na Setha vytiahne zbraň najvyššieho kalibru „Kamasutru“. To už zabralo a medzi Sethom a Summer je opäť všetko v poriadku. Ryan má celý čas problémy s Treyovou priateľkou, ktorá ho opustila, no nakoniec sa rozhodne, že ich nechá riešiť si problémy samých a on sa venuje Sadie. Ryanovi sa podarí vypustiť Marissu konečne z hlavy a strávy príjemnú noc so Sadie. Iróniou je však to, že v rovnakom čase skončila v posteli aj Marissa s Volchokom!

3_19 The Secrets And The Lies

Julie sa vrátila do Newportu spoločne s Neilom Robertsom otcom Summer. Ryan je taký zaujatý Seidy, že si ani nevšíma vzžah medzi Marissou a Volchokom. Julie sa zasnúbila s Neilom a spoločne to oznamujú obom dcéram. Marissa sa však na matku naštve a povie jej, že zasa chce obrať o peniaze ďalšieho chlapa. Následne odchádza z Volchokom na motorke. To vidí Summer a okamžite mobilizuje akciu. Seth to oznámi aj Ryanovi, no ten o to spočiatku neprejavuje záujem. Neskôr si však všimne, že Marissa zanedbáva školu a vracia sa k alkoholu. Matk sa búri proti Sandymu a v žiadnom prípade nechce z firmy odísť. Dokonca tvrdí, že má dôkazy o uplátkarských aférach Henriho Griffina, ktorý žiada Mathove vyhodenie z firmy. Sandy však Mathovi neverí a nechá sa oklamať Griffinom. Math je Sandyho konaním zaskočený a vyhlasuje mu vojnu. Neskôr je Math prepadnutý a zmlátený, čo Sandyho nakoniec utvrdzuje že predsa len mal pravdu Math. Summer sa začína obávať o Marissu. Tá nemieni počúvať jej rady a rozhádajú sa. Sadie sa rozhodla odísť z newportu, keďže už všetko vybavila a nemieni tu ostať kvôli Ryanovi, ktorý stále myslí na Marissu. Ryan sa ju rozhodol presvedčiť aby ostala, no prichádza neskoro, keď je už Sadie preč. Ryan odchádza na pláž, kde sa stretáva s Marissou. Tá si ho vypočuje a rozhodne sa mu pomôcť. Podarí sa jej nájsť Sadie na autobusovej stanici a prehovorí ju aby ostala. Epizóda sa nakoniec končí scénou ako Marissa droguje spoločne s Volchokom na pláži.

3_20 The Day After Tomorrow

Nastal čas, keď prichádzajú listy s výsledkom o prijatí na vysoké školy. Sandy už pochopil, prečo zmlátili Matha a žiada Griffina, aby odstúpil, inak mu zničí život sám. Všetci sú prijatý na vysokú školu okrem Setha. Ten to však nechce prezradiť, lebo Summer by odmietla nástup na školu bez neho. Marissa zasa štrajkuje a papiere zo školy vyhodila do koša. Ryan sa rozhodol spoločne so Saidy, že pôjdu z Newportu obaja, aby mohli byť spolu aj počas Ryanovho štúdia. Seth sa rozprával v aute so Summer o ich vzťahu, kde nakoniec dospel k tomu, že si nie je istý ich spoločnou budúcnosťou. Následne ju Seth oklame na školskej slávnosti, že sa rozhodol pre inú školu a následne sa s ním Summer rozchádza. Sandy sa stretne s Griffinom, ktorý mu ponúka úplatok. Saidy si to s cestou do Barkley taktiež rozmyslela a necháva Ryana nakoniec samého. Sandy sa začína príliš zahlcovať do práce a tým sa vzdiaľ uje od Kirsten. Tá mu vyčíta, že už je ako jej otec Caleb.
3_21 The Dawn Patrol

Summer neverí tomu, že by ju Seth dokázal opustiť a tuší, že pred ňou musí niečo tajiť. Rozhodla sa, že zo Sethom bude opäť chodiť a rozdhod tak odvoláva. Ryan zašiel za svojou matkou, ktorá pracuje ako čašníčka. Math sa rozhodol vydierať Griffina, s čím Sandy zásadne nesúhlasí. Pozná Griffina dobre a vie, že by to Math nemusel prežiť. Ryan sa nakoniec neodhodlá zájsť za matkou, no zoznámi sa s jej spolupracovníčkou, s ktorou nakoniec skončí v posteli. Seth sa nenechal zmiasť Summeriným ťahom, a tak jej tentokrát dáva kopačky on. Po noci s čašníčkou sa Ryan predsa len odhodlá zájsť za matkou a spolu sa tak po rokoch opäť stretnú. Summer sa spojila s Tylor a spoločne sa snažia Setha zlomiť. Kirsten si dohodla večeru so Sandym, no ten musel zachraňovať Matha pred Griffinom a na večeru zabudol. Kirsten začína mať strach zo Sandyho a jeho zahlinením do práce. Summer zasa vylieva svoj žiaľ s Tylor a Seth sa po všetkom, čo napáchal rozhodol, že musí pripraviť plán ako to dať do poriadku.

3_22 The Collage Try

Ryan aj Seth odišli na víkend pre budúcich študentov. Seth sa chce pokúsiť nejakým spôsobom dostať na školu. Na rovnakú akciu sa pripravujú samozrejme aj Summer a Marissa. Na letisku si Kirsten všimne aj Teressu s malým dieťaťom a začína mať strach, že potrat dieťaťa, ktoré mala s Ryanom si len vymyslela. Seth na Browne stretne Annu a rozhodne sa svoj plán s prijatím na školu realizovať spoločne s ňou. Na večierku v škole sa stretne so Summer, no neskôr za ním príde aj Anna a Summer si začína myslieť, že ona je dôvodom ich rozchodu. Seth sa snažil presvedčiť predsedu komisie, no ten ho v tom necháva samého. Sandy sa od Kirsten stále viac vzďaľuje a Kirsten svoj žiaľ začína zapíjať alkoholom Anna Setha zaviedla na školu dizajnu, kde chcú uspieť a vďaka tomu by tak mohol byť spoločne so Summer blízko seba. Ryan sa zasa stretol s Terezou a spolu sa rozprávajú o dieťati.

3_23 The Party Favor

Pripravuje sa maturitný ples a všetci sa snažia zohnať svojich partnerov. Seth sa dokonca pokúšal presvedčiť Summer, no tá ho odmieta. Tylor sa tentokrát spojila so Summer a dohodila jej dokonca aj kórejského speváka ako partnera na ples. Jej cieľom je donútiť Setha k žiarlivosti. Ryan sa vyhráža Volchokovi, ktorého prichytil s iným dievčaťom. Ten sa však nenechá zastrašiť. Do Newportu prišla aj Anna, ktorá chce Sethovi pomôcť so Summer. Anna chce dohovoriť Summer, že medzi ňou a Sethom nič nie je, no Summer jej neverí. Dokonca zašle Sethovu servítku priznaní jeho rodičom, ako pomstu za to čo jej urobil. Annin druhý plán je veľmi jednoduchý. Spočíva v tom, že ak jej Summer neuverí, pôjde na ples so Sethom ona. Ryan povie Marisse, že Theresine dieťa predsa len nie je jeho. Na spoločnom fotení sa Ryan opäť dostane do konfliktu s Volchokom, no ten sa odmieta poddať Ryanovým príkazom. Na večierku Ryan prichytí Volchoka opäť s iným dievčaťom, no následne prichádza aj Marissa a s Volchokom sa poháda. Summer sa na večierku poriadne opije a Seth tak konečne naberá odvahu, povedať jej celú pravdu o škole. Neil oznámil Sandymu, že po Griffinovi ide polícia a druhý na muške je on. Marissa zapíja svoj žiaľ alkoholom a Kirsten zasa nevie nabrať odvahu aby sa priznala Sandymu, že začala opäť piť. Tylor zmiznú na party peniaze a Ryan už hneď tuší, kto to musel urobiť. Odchádza za Volchokom do jeho bytu, kde ho Volchok poriadne vyprovokuje k bitke. Ryan Volchoka však zmláti tak, že ostáva ležať na zemi.

3_24 The Man Of The Year

Ryan zaviezol zraneného Volchoka do nemocnice, kde ostal na pochybách, či sa má priznať k tomu čo urobil. Volchok to však všetko zahovorí tým, že ho napadli a nikoho z útočníkov nespoznal. Následne sa však Ryanovi vyhráža, že ešte spolu neskončili. Summer musí napraviť chybu, ktorú urobila a pokúša sa nájsť list so Sethovými priznaniami, ktorý položila Sandymu na stôl. Sandy však list vhodil spoločne s dokumentami do kufra a odišiel do práce. Následne sa dozvie radostnú správu. Slávny časopis ho chce vymenovať za „Muža roku“. Volchok vydiera Ryana, aby s ním spolupracoval pri krádeži auta. Julie povie Kirsten o tom, že polícia vyšetruje Sandyho nemocnicu. Kirsten to nevydrží a opije sa. Neskôr ju nachádza Seth ako spí a vedľa nej objaví pohár s alkoholom. Sandy si prečíta list, ktorý sa snažila Summer ukryť a je zo Setha sklamaný. Seth mu však odvrkne, že Kirsten začala piť a on si to kvôli nemocnici ani nevšimol. Volchok ukradne s pomocou Ryana auto. No hneď nato začne auto s Volchokom prenasledovať polícia, pričom Ryanovi sa podarí ujsť ku Marisse cez les. Koná sa odovzdávanie cien „Muž roka“ a Sandy sa pripravuje na svoju prezentáciu. Seth dostane úlohu doniesť náčrt nemocnice z firmy, no všetko sa to skončí nešťastne. Seth si totiž ešte v Sandyho kancelárii vyhúlil ďalšiu cigaretu, no po odchode spadol nedohorok do koša, ktorý sa vznietil. Na slávnosť odovzdávania cien prichádza nečakane polícia, pričom si Sandy aj Ryan myslia, že prišli po nich. Nakoniec je však zatknutý Seth, ktorého podozrievajú z podpaľačstva.

3_25 The Graduates

Pripravuje sa maturitná oslava, no Ryan aj Seth majú iné problémy. Seth má tažkosti s políciou a Ryan očakáva, že ich bude mať čoskoro tiež. Na oslavu maturít dochádza aj najbližšia rodina. Ryana prišla navštíviť mama a za Marissou prišla Keitlin. Seth sa nakoniec priznal Sandymu, ako vznikol požiar, čo si Sandy hlboko cení. Jimmy poslal list Marisse, v ktorom jej ponúka možnosť pracovať na luxusnej zámorskej lodi. Marissa túto ponuku začne zvažovať a nakoniec sa rozhodne, že ju definitívne prijíma. Volchock chce od Ryana peniaze na útek do Mexika, inak ho udá. Ryanovi chce pomôcť aj Marissa a tak chcú zohnať peniaze a zbaviť sa ho spoločne. Ryan dostal ako darček od svojej mamy nové auto a Marissa zasa náhrdelník, ktorý sa rozhodla predať, aby mali už od Volchoka pokoj. Volchok peniaze prijme, no chce sa porozprávať aj s Marissou. Tá ho však už ignoruje a odchádza spoločne s Ryanom. Všetci sa s Marissou pred odchodom na zámorskú loď rozlúčili vo vzorovom dome, ktorý už dávno predtým podpálil Ryan a teraz ho úplne zrekonštruovali. Ryan s Marissou nakoniec odchádzajú autom na letisko, no hneď za nimi ide aj Volchok. Ten sa odmieta vzdať Marissy a Ryanove auto spoločne s Marissou vytlačí z cesty. Marissa sa po páde auta nehýbe a Ryan ju odnáša v náručí preč, aby ju ochránil pred výbuchom. Marissa však už odmieta Ryanovu pomoc a nakoniec zraneniam podľahne.

 :: LOST :: lost.cinemaview.sk  Harry Potter  CHARMED
"The O. C." TM and © Fox and its related entities. All rights reserved. Any reproduction, duplication or distribution of these materials in any form is expressly prohibited.
This website, its operators and any content on this site relating to "The O. C." are not authorized by FOX.